„GDAŃSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ”

W ramach projektu przeprowadzono następujące działania:

Warsztaty „Trzeźwa Jazda”

Warsztaty skierowane są do uczniów klas I-IV szkół ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły zawodowe) z terenu Miasta Gdańska. Warsztaty miały na celu uświadomienie konsekwencji prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, zainicjowanie dyskusji dotyczącej faktów i mitów związanych z piciem alkoholu, skonfrontowanie mylnych przekonań z prawdziwymi danymi oraz przekazanie rzetelnych informacji dotyczących przepisów prawnych związanych z prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu i narkotyków.

Warsztaty z zakresu „Pierwszej Pomocy”

Warsztaty skierowane są do uczniów klas VII i VIII  szkół podstawowych  oraz ostatnich klas gimnazjalnych z terenu Miasta Gdańska. Warsztaty mają na celu naukę podstawowych umiejętności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy - RKO, pierwsza pomoc w przypadku złamań czy urazów kręgosłupa.  Warsztaty nauczyły dzieci podstawowych czynności i zachowań, które  mogą uratować zdrowie lub życie człowiekowi, a także prawidłowych reakcji w stosunku do osób, które zamierzają prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu.

EUROPEJSKA NOC BEZ WYPADKU 2018

Fundacja KRZYŚ wspólnie z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień zorganizowali XIV edycję kampanii „Europejska Noc Bez Wypadku” na terenie Trójmiasta. Akcja odbyła się jednocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej 20 października 2018 roku.

Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia, zainspirowanego przez belgijską fundację Responsible Young Drivers, jest ograniczenie wypadków dyskotekowych oraz liczby nietrzeźwych kierowców na drogach.

W ramach kampanii społecznej Miasta Gdańska „Kieruj bez procentów” 10 wolontariuszy było obecnych w pięciu trójmiejskich klubach w Gdańsku i Sopocie: Parlament, Miasto Aniołów, Green Club – Gdańsk; Zła Kobieta i Hah- Sopot.

Cała akcja jest objęta patronatem Prezydenta Gdańska i Prezydenta Sopotu.

Podczas wieczoru wolontariusze namawiali kierowców bawiących się w klubach, aby wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu, żeby bezpiecznie odwieźć swoich znajomych. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, założyli niebieską opaskę-bransoletkę, która oznaczała deklarację, iż osoby te nie piły alkoholu.

W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami miały możliwość przebadania się profesjonalnym alkomatem. Odpowiedzialni kierowcy zostali nagrodzeni upominkami.

Nawigacja

do góry